AK Partili başkanlar Vali Lekesiz’i ziyaret etti Antakya Belediyesi tam kadro göreve başladı TBMM’de güvenlik önlemleri artırıldı TGC ve Kas' tan Başkan Savaş'a teşekkür belgesi Emlak vergisi yüzde 100 oranında arttı Hatay Turzim Dernek Başkanı Nacioğlu: Turizm Hatay için çok önemli bir gelir kapısı Dörtyol’da Turizm Haftası coşkusu yaşanıyor Sadun Köprülü: “Kimse bizim içimizden Türkiye aşkını atamaz” Kumlu’da vatandaşlar Kutlu Doğum programına akın etti Başkan Savaş Musevi vatandaşları ziyaret etti
AK Partili başkanlar Vali Lekesiz’i ziyaret etti
Antakya Belediyesi tam kadro göreve başladı
TBMM’de güvenlik önlemleri artırıldı
TGC ve Kas' tan Başkan Savaş'a teşekkür belgesi
Emlak vergisi yüzde 100 oranında arttı
Hatay Turzim Dernek Başkanı Nacioğlu: Turizm Hatay için çok önemli bir gelir kapısı
Dörtyol’da Turizm Haftası coşkusu yaşanıyor
Sadun Köprülü: “Kimse bizim içimizden Türkiye aşkını atamaz”
Kumlu’da vatandaşlar Kutlu Doğum programına akın etti
Başkan Savaş Musevi vatandaşları ziyaret etti
HATAY’DA ‘AVRUPA KÜLTÜRÜNÜ TANIMA’ (KNOWİNG EUROPE CULTURE HHROUNG NATİONAL CULTURES) PROJESİ. VALİ ÜRGEN İLKÖĞRETİM OKULU TARAFINDAN HAZIRLANAN PROJE KAPSAMINDA SLOVENYA, LETONYA, İSPANYA VE LİTVANYA’DAN 11 EĞİTİMCİ, ANTAKYA’YA GELDİ.
Antakya’daki Vali Ürgen İlköğretim Okulu tarafından hazırlanan ‘Avrupa Kültürünü Tanıma’ (Knowing Europe Culture Hhroung National Cultures) projesi kapsamında Slovenya, Letonya, İspanya ve Litvanya’dan, 11 eğitimci Antakya’ya geldi.
Koordinatörlüğünü, İbrahim Sırkıntı’nın yaptığı, proje için Antakya’ya gelen Avrupalı eğitimciler, ilk olarak Antakya Vali Ürgen İlköğretim Okulunu gezdi. Okul gezisinde eğitimcileri okul girişinde Antakya Belediyesi Mehter takımı karşıladı. Bu sürprize şaşıran Avrupalı eğitimciler, mehter takımının mini konserinden bol bol hatıra fotoğrafı çekti.
Avrupalı eğitimciler daha sonra Antakya Vali Ürgen İlköğretim Okulu’nu gezerek, eğitim sistemi hakkında okulunun öğretmen ve idarecilerinden bilgiler aldılar. 5 gün sürecek proje kapsamında Slovenya, Letonya, İspanya ve Litvanya’dan gelen öğretmenlere, Türkiye’nin tarihi kültürü ve sanatı ile ilgili bilgiler verilecek. Atölye çalışmaları ile de proje görsel olarak, uygulanacak.
Proje Koordinatörü İbrahim Sırkıntı ‘Avrupa Kültürünü Tanıma’ (Knowing Europe Culture Hhroung National Cultures) projesinde yabancı konuklara Hatay’ın hoş görü, sanat ve yemek kültürünü, anlatacaklarını kaydetti. Sırkıntı, Projenin ikinci aşamasında Nisan ayı içerisinde, Vali Ürgen İlköğretim Okulu’ndan bir grup öğretmen ve öğrenci ile birlikte, proje ortağı Slovenya, Letonya, İspanya ve Litvanya ülkelerine gezi düzenleyeceklerini de sözlerine ekledi.


28/02/2011
ile


arasındaki mesafeyi


yapım : verimticari.com