SAVAŞ, NEDENİ İLE SURİYELİ ÇİFTÇİLERİN KULLANAMADIĞI SULAMA SUYU TÜRKİYE’YE AKIYOR AK PARTİ'DE ADAY ADAYLARI ARTIYOR Gönül Sofraları Kimyeci’yi ağıladı İlk Hacı kafilesi yola çıktı Zabıta Teşkilatı 189. Yılını kutladı KOBİ’ler fuarda buluşacak YENİ ADLİ YILIN RESEPSİYONUNDA KONUŞAN CUMHURİYET BAŞSAVCISI MUSA ÇATAL: Bölgede söz sahibiyiz Vakıfbank’tan Reyhanlılara müjdeli haber Dörtyol borçlarla boğuşuyor
SAVAŞ, NEDENİ İLE SURİYELİ ÇİFTÇİLERİN KULLANAMADIĞI SULAMA SUYU TÜRKİYE’YE AKIYOR
AK PARTİ'DE ADAY ADAYLARI ARTIYOR
Gönül Sofraları Kimyeci’yi ağıladı
İlk Hacı kafilesi yola çıktı
Zabıta Teşkilatı 189. Yılını kutladı
KOBİ’ler fuarda buluşacak
YENİ ADLİ YILIN RESEPSİYONUNDA KONUŞAN CUMHURİYET BAŞSAVCISI MUSA ÇATAL:
Bölgede söz sahibiyiz
Vakıfbank’tan Reyhanlılara müjdeli haber
Dörtyol borçlarla boğuşuyor
HATAY’DA ‘AVRUPA KÜLTÜRÜNÜ TANIMA’ (KNOWİNG EUROPE CULTURE HHROUNG NATİONAL CULTURES) PROJESİ. VALİ ÜRGEN İLKÖĞRETİM OKULU TARAFINDAN HAZIRLANAN PROJE KAPSAMINDA SLOVENYA, LETONYA, İSPANYA VE LİTVANYA’DAN 11 EĞİTİMCİ, ANTAKYA’YA GELDİ.
Antakya’daki Vali Ürgen İlköğretim Okulu tarafından hazırlanan ‘Avrupa Kültürünü Tanıma’ (Knowing Europe Culture Hhroung National Cultures) projesi kapsamında Slovenya, Letonya, İspanya ve Litvanya’dan, 11 eğitimci Antakya’ya geldi.
Koordinatörlüğünü, İbrahim Sırkıntı’nın yaptığı, proje için Antakya’ya gelen Avrupalı eğitimciler, ilk olarak Antakya Vali Ürgen İlköğretim Okulunu gezdi. Okul gezisinde eğitimcileri okul girişinde Antakya Belediyesi Mehter takımı karşıladı. Bu sürprize şaşıran Avrupalı eğitimciler, mehter takımının mini konserinden bol bol hatıra fotoğrafı çekti.
Avrupalı eğitimciler daha sonra Antakya Vali Ürgen İlköğretim Okulu’nu gezerek, eğitim sistemi hakkında okulunun öğretmen ve idarecilerinden bilgiler aldılar. 5 gün sürecek proje kapsamında Slovenya, Letonya, İspanya ve Litvanya’dan gelen öğretmenlere, Türkiye’nin tarihi kültürü ve sanatı ile ilgili bilgiler verilecek. Atölye çalışmaları ile de proje görsel olarak, uygulanacak.
Proje Koordinatörü İbrahim Sırkıntı ‘Avrupa Kültürünü Tanıma’ (Knowing Europe Culture Hhroung National Cultures) projesinde yabancı konuklara Hatay’ın hoş görü, sanat ve yemek kültürünü, anlatacaklarını kaydetti. Sırkıntı, Projenin ikinci aşamasında Nisan ayı içerisinde, Vali Ürgen İlköğretim Okulu’ndan bir grup öğretmen ve öğrenci ile birlikte, proje ortağı Slovenya, Letonya, İspanya ve Litvanya ülkelerine gezi düzenleyeceklerini de sözlerine ekledi.


28/02/2011
ile


arasındaki mesafeyi


yapım : verimticari.com