Turizm Haftası kokteyl ile sona erdi Kahreden kaza: 3 ölü 14 yaralıı Hatay Valisi Lekesiz, Yayladağı'nda yaralanan 2 vatandaşın aileleriyle görüştü** Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, dün Suriye tarafından geldiği değerlendirilen top mermisinin, traktöre isabet etmesi sonucu yaralanan ve Antakya Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan iki vatandaşın ailelerini hastanede ziyaret etti. HGC Üyelerinden Beeldiye Başkanları Kimyeci ve Yaman'a ziyaret Başsavcı Tezcan, Kimyeci'ye görevinde başarılar diledi Başkan Kimyeci, Kavaslı Mahallesinin tebriklerini kabul etti Vali Lekesiz, Reyhanlı esnafını ziyaret etti TÜBİTAK, akademisyenleri bilgilendirdi Erzinli öğrencilerden büyük başarı Hatay değerlerine sahip çıkıyor
Turizm Haftası kokteyl ile sona erdi
Kahreden kaza: 3 ölü 14 yaralıı
Hatay Valisi Lekesiz, Yayladağı'nda yaralanan 2 vatandaşın aileleriyle görüştü** Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, dün Suriye tarafından geldiği değerlendirilen top mermisinin, traktöre isabet etmesi sonucu yaralanan ve Antakya Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan iki vatandaşın ailelerini hastanede ziyaret etti.
HGC Üyelerinden Beeldiye Başkanları Kimyeci ve Yaman'a ziyaret
Başsavcı Tezcan, Kimyeci'ye görevinde başarılar diledi
Başkan Kimyeci, Kavaslı Mahallesinin tebriklerini kabul etti
Vali Lekesiz, Reyhanlı esnafını ziyaret etti
TÜBİTAK, akademisyenleri bilgilendirdi
Erzinli öğrencilerden büyük başarı
Hatay değerlerine sahip çıkıyor
HATAY’DA ‘AVRUPA KÜLTÜRÜNÜ TANIMA’ (KNOWİNG EUROPE CULTURE HHROUNG NATİONAL CULTURES) PROJESİ. VALİ ÜRGEN İLKÖĞRETİM OKULU TARAFINDAN HAZIRLANAN PROJE KAPSAMINDA SLOVENYA, LETONYA, İSPANYA VE LİTVANYA’DAN 11 EĞİTİMCİ, ANTAKYA’YA GELDİ.
Antakya’daki Vali Ürgen İlköğretim Okulu tarafından hazırlanan ‘Avrupa Kültürünü Tanıma’ (Knowing Europe Culture Hhroung National Cultures) projesi kapsamında Slovenya, Letonya, İspanya ve Litvanya’dan, 11 eğitimci Antakya’ya geldi.
Koordinatörlüğünü, İbrahim Sırkıntı’nın yaptığı, proje için Antakya’ya gelen Avrupalı eğitimciler, ilk olarak Antakya Vali Ürgen İlköğretim Okulunu gezdi. Okul gezisinde eğitimcileri okul girişinde Antakya Belediyesi Mehter takımı karşıladı. Bu sürprize şaşıran Avrupalı eğitimciler, mehter takımının mini konserinden bol bol hatıra fotoğrafı çekti.
Avrupalı eğitimciler daha sonra Antakya Vali Ürgen İlköğretim Okulu’nu gezerek, eğitim sistemi hakkında okulunun öğretmen ve idarecilerinden bilgiler aldılar. 5 gün sürecek proje kapsamında Slovenya, Letonya, İspanya ve Litvanya’dan gelen öğretmenlere, Türkiye’nin tarihi kültürü ve sanatı ile ilgili bilgiler verilecek. Atölye çalışmaları ile de proje görsel olarak, uygulanacak.
Proje Koordinatörü İbrahim Sırkıntı ‘Avrupa Kültürünü Tanıma’ (Knowing Europe Culture Hhroung National Cultures) projesinde yabancı konuklara Hatay’ın hoş görü, sanat ve yemek kültürünü, anlatacaklarını kaydetti. Sırkıntı, Projenin ikinci aşamasında Nisan ayı içerisinde, Vali Ürgen İlköğretim Okulu’ndan bir grup öğretmen ve öğrenci ile birlikte, proje ortağı Slovenya, Letonya, İspanya ve Litvanya ülkelerine gezi düzenleyeceklerini de sözlerine ekledi.


28/02/2011
ile


arasındaki mesafeyi


yapım : verimticari.com